Akershus fylkeskommune, kulturseksjonen, DKS-enheten
Postadresse: Postboks 1196, Sentrum, 0107 OSLO
Besøksadresse: Schweigaardsgt. 6, 4. etg., 0107 OSLO
Telefon: 22 05 53 40 • kontakt: • Nettsted: http://www.dksakershus.no
Produksjonsliste
Program
Akershus fylkeskommune, kulturseksjonen, DKS-enheten
Viser 553 hendelser
Tirsdag 21. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Dønski VGS
09:00 - 14:00
Dønski VGS10 deltakere

Skolen har 20 elever de ønsker å sende ut. Det kan hende det lar seg gjøre å ha med alle elevene en av dagene. Tony vil ta kontakt.

Onsdag 22. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Dønski VGS
09:00 - 14:00
Dønski VGS10 deltakere
Torsdag 23. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Follo barne- og ungdomsskole
09:00 - 14:00
Mandag 27. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Sørumsand VGS
09:00 - 14:00
Sørumsand VGS40 deltakere

Skolen har 40 elever de ønsker å sende ut til fyret. De får tre dager og må selv fordele elevene utover på de tre dagene, gjerne i samråd med Tony Larsson.

Tirsdag 28. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Sørumsand VGS
09:00 - 14:00
Sørumsand VGS deltakere
Tirsdag 28. august. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Eidsvoll VGSByggfag vg2 gruppe 112 deltakere
Strømmen VGSVg1 design og håndverk30 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Spar Dame

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta


Tirsdag 28. august. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Follo Folkehøyskole - Auditoriet (95 seter?)
12:15 - 13:45
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere

passer ikke fredager og 2018: 33,36,40,46,47,50,51 - 2019: 1,8 og f.o.m. uke 13 og ut skoleåret

Onsdag 29. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Oasen Aktive Skoletiltak
09:00 - 14:00
Onsdag 29. august. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Eidsvoll VGSByggfag vg2 gruppe 212 deltakere
Strømmen VGSvg1 frisør30 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Spar Dame

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta



Onsdag 29. august. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Romerike Folkehøyskole - Låven
12:15 - 13:45
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG3110 deltakere

passer ikke mandag, tirsdag, torsdager og uke 40,42,48,49,50,51
15 min å kjøre til Nannestad VGS

Torsdag 30. august. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Sørumsand VGS
09:00 - 14:00
Sørumsand VGS deltakere
Tirsdag 4. september. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Skedsmo VGS
09:00 - 14:00
Skedsmo VGS16 deltakere
Onsdag 5. september. 2018
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Hvam VGS
09:00 - 14:00
Hvam VGS10 deltakere
Fredag 7. september. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Sørumsand VGS50 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Hamlet

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta


Mandag 10. september. 2018
Film • Varighet: 90
Spillested: Nesodden VGS
08:00 - 09:30
Nesodden VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Tirsdag 11. september. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Nannestad VGSVg1 studiespes45 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Hamlet

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta


Tirsdag 11. september. 2018
Film • Varighet: 90
Spillested: Hvam VGS
12:20 - 13:50
Hvam VGSVG2, VG335 deltakere
Onsdag 12. september. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Eidsvoll VGSByggfag vg1 gruppe 215 deltakere
Lillestrøm VGS1musikk, dans og drama a30 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Hamlet

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta


Onsdag 12. september. 2018
Film • Varighet: 90
Spillested: Nannestad VGS
10:25 - 11:55
Nannestad VGSVG2, VG3120 deltakere
Mandag 17. september. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Lillestrøm VGS
09:15 - 10:15
Lillestrøm VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Tirsdag 18. september. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Nannestad VGS
10:25 - 11:25
Nannestad VGSMedier og kommunikasjon90 deltakere
12:30 - 13:30
Nannestad VGSMedier og kommunikasjon90 deltakere
Onsdag 19. september. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Eidsvoll VGSKlima og miljø13 deltakere
Lillestrøm VGS1musikk, dans og drama b30 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Tab/Sch

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta


Onsdag 19. september. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Follo Folkehøgskole
10:30 - 11:30
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere
Torsdag 20. september. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Roald Amundsen VGS
10:00 - 11:00
Roald Amundsen VGS90 deltakere
Fredag 21. september. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Eidsvoll VGSByggfag vg1 gruppe 115 deltakere
Jessheim VGS2kunst design og arkitektur30 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Tab/Sch

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

​​​​​​​

Mandag 24. september. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Drøbak skole
09:30 - 13:00
Drøbak skole11 deltakere
Mandag 24. september. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Nesodden VGS
09:45 - 10:45
Nesodden VGSMedier og kommunikasjon90 deltakere
Tirsdag 25. september. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Hvalstad skole
09:45 - 13:15
Hvalstad skole12 deltakere
Tirsdag 25. september. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Asker VGS - Auditorium (112 seter)
10:00 - 11:30
Asker VGSVG1210 deltakere
Tirsdag 25. september. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Skedsmo VGS
12:20 - 13:20
Skedsmo VGSVG190 deltakere
14:05 - 15:05
Skedsmo VGSVG190 deltakere
Onsdag 26. september. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Mailand VGS - Auditorium 1 (180 seter)
10:00 - 11:30
Mailand VGSVG3125 deltakere
12:15 - 13:45
Mailand VGSVG3125 deltakere
Onsdag 26. september. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Hvam VGS
10:05 - 13:35
Hvam VGS10 deltakere
Torsdag 27. september. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Ås VGS - Auditorium m/kinolerret (200 seter)
11:55 - 13:25
Ås VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

VG1- VG3 / Norsk. VG2 Helseservicefag. 

Mandag 8. oktober. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Ullensaker kulturhus og kino
09:45 - 11:50
Jessheim VGSVG1, VG2, VG3121 deltakere
Jessheim VGS28 deltakere
Jessheim VGS27 deltakere

28 fra 2KDA

+ 27 elever fra første klasse musikk (Margrete Augdal, Jessheim vgs)

 

 

12:00 - 14:05
Jessheim VGS54 deltakere
Jessheim VGS16 deltakere
Jessheim VGS13 deltakere
Jessheim VGS9 deltakere
Jessheim VGS15 deltakere
Jessheim VGS16 deltakere

kl 12.00 - Jessheim vgs - Margrete Augdal, 16 elever 3MDA, Kjersti Skjaker 12 elever DRAMA+lærer & 1DRA 16 elever, Ida K Edvardsen 9 elever TS, Anne Astrup T Kværner 15 elever DANS

Mandag 8. oktober. 2018
Film • Varighet:
Spillested: Nesbru VGS
10:10 - 11:10
Nesbru VGSMedia/byggfag60 deltakere
Tirsdag 9. oktober. 2018
Film • Varighet:
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
09:30 - 11:35
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG3102 deltakere
Strømmen VGSVG1, VG2, VG3132 deltakere

Fra Skedsmo vgs: Alv Nustad med 3PBA 28 stk, Grete Langerud med 3PBB 28 stk, Helga Fjellstad Schjerven påbyggsklasse, 26 elever, Anwar Holm15 elever og 5 ansatte, 20 totalt


12:00 - 14:05
Lillestrøm VGS160 deltakere
Skedsmo VGS15 deltakere
Skedsmo VGS14 deltakere

Skedsmo: Tone Merete Olsen Kontaktlærer 5L, to klasser fra tilrettelagt avdeling (2 lærere og ca. 12 elever)

Lillestrøm vgs: 1MDA og 3 innføringsklasser til sammen 77 plasser inkludert lærere.  Totalt ca. 160 deltakere fra Lillestrøm vgs.

Tirsdag 9. oktober. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Holmen VGS - Møterom
12:00 - 13:00
Holmen VGSVG160 deltakere

VG1 studspes og yrkesfag. passer ikke onsdag og fredag

Onsdag 10. oktober. 2018
Film • Varighet:
Spillested: ODEON KINO SANDVIKA
09:30 - 11:35
Holmen VGSVG1, VG2, VG355 deltakere
Valler VGSVG1, VG2, VG3176 deltakere
12:00 - 14:05
Nadderud VGSVG1, VG2, VG3225 deltakere
Onsdag 10. oktober. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Rælingen VGS - Auditorium (180 seter)
12:00 - 13:00
Rælingen VGSVG230 deltakere
Torsdag 11. oktober. 2018
Film • Varighet:
Spillested: SKI KINO
09:30 - 11:35
Ski ungdomsskole10. trinn119 deltakere
Vestby VGSVG1, VG2, VG333 deltakere
Ås VGS17 deltakere

Ski ungdomsskole: 115 elever (+ 4 lærere) ønsker å se filmen kl. 09.30.

12:00 - 14:05
Frogn VGSVG1, VG2, VG3162 deltakere
Ski ungdomsskole10. trinn28 deltakere
Vestby VGS19 deltakere

Ski ungdomsskole: 27 elever (+ 1 lærer) ønsker å se filmen kl 12.00.



Torsdag 11. oktober. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Sørumsand VGS - Lille auditorium, 92 plasser
11:25 - 12:25
Sørumsand VGSVG260 deltakere

Vg2:  2STA/B, 2MOKA og Y-fag  ca.120. passer ikke onsdager og fredag 23. november

12:50 - 13:50
Sørumsand VGSVG260 deltakere

Vg2:  2STA/B, 2MOKA og Y-fag  ca.120. passer ikke onsdager og fredag 23. november

Fredag 12. oktober. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Ås VGS - Auditorium m/kinolerret (200 seter)
11:55 - 12:55
Ås VGSVG160 deltakere

VG1 / 3 klasser norsk / 1 klasse religion. 

13:45 - 14:45
Ås VGSVG160 deltakere
Mandag 15. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Lillestrøm VGS
09:50 - 13:20
Lillestrøm VGS15 deltakere
Tirsdag 16. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Lillestrøm VGS
11:30 - 15:00
Lillestrøm VGS15 deltakere

Besøk fra DKS Akershus og Kulturtanken.

Onsdag 17. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Rud VGS
10:30 - 14:00
Rud VGS15 deltakere
Torsdag 18. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Lillestrøm VGS
09:50 - 13:20
Lillestrøm VGS15 deltakere

Skolen har sagt ja til endring av dato.

Mandag 22. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:30
Mailand VGS deltakere

Skolen har ikke oppgitt antall elever.

Tirsdag 23. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Sørumsand VGS
09:35 - 13:05
Sørumsand VGS15 deltakere

Skolen har sagt ja til endring av dato.

Onsdag 24. oktober. 2018
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Sørumsand VGS
09:35 - 13:05
Sørumsand VGS15 deltakere
Onsdag 24. oktober. 2018
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Ski VGS - Auditorium (120 seter)
10:00 - 11:30
Ski VGSVG2, VG3100 deltakere

SSP klasser

12:00 - 13:30
Ski VGSVG2, VG3100 deltakere

SSP klasser

Torsdag 25. oktober. 2018
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Strømmen VGS
10:00 - 11:30
Strømmen VGSVG1, VG2120 deltakere

vg1 Ho og Vg2 HO

12:00 - 13:30
Strømmen VGSVG1, VG2120 deltakere

vg1 Ho og Vg2 HO

Tirsdag 30. oktober. 2018
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Rud VGS - Aula
11:00 - 11:35
Rud VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere
Onsdag 31. oktober. 2018
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Follo Folkehøgskole - Black Box
11:30 - 12:05
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG3- deltakere

90 deltaker - alla linjer 


Torsdag 1. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Strømmen VGS - Auditorium (120 seter)
11:00 - 11:35
Strømmen VGSVG1, VG2, VG3352 deltakere
12:00 - 12:35
Strømmen VGSVG1, VG2, VG3352 deltakere
Fredag 2. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Romerike Folkehøyskole - Låven
10:30 - 11:05
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG3110 deltakere
Fredag 2. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Jessheim VGS - 1306 Black Box (stort auditorium)
13:25 - 14:00
Jessheim VGSVG1, VG2, VG3300 deltakere

Pri: 3. klasse studiespes, 3. klasse KDA, 3. klasse MDD, men (avhengig av spillested) kan det være aktuelt å invitere flere klasser/trinn.


Mandag 5. november. 2018
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ODEON KINO SANDVIKA
10:00 - 12:15
Dønski VGSVG1160 deltakere
Eikeli VGSVG1, VG250 deltakere
12:45 - 15:00
Nadderud VGSVG1230 deltakere
Tirsdag 6. november. 2018
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ODEON KINO SANDVIKA
10:00 - 12:15
Rosenvilde VGSVG1, VG2, VG3150 deltakere
12:45 - 15:00
Rosenvilde VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere
Onsdag 7. november. 2018
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ASKER KINO
10:00 - 12:15
Bleiker VGSVG2104 deltakere
12:45 - 15:00
Bleiker VGSVG2104 deltakere
Onsdag 7. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Ski VGS - Konsertsal - 120 plasser
11:30 - 12:10
Ski VGSVG3224 deltakere
Torsdag 8. november. 2018
Film • Varighet: 135 min
Spillested: SKI KINO
09:45 - 12:00
Ski VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere
Torsdag 8. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Asker VGS
12:00 - 12:40
Asker VGSVG1, VG2, VG3567 deltakere
Fredag 9. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Bleiker VGS - Auditorium (150 seter)
10:00 - 10:40
Bleiker VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere
Fredag 9. november. 2018
Film • Varighet: 135 min
Spillested: Drøbak Kino
10:45 - 13:00
Frogn VGSVG390 deltakere

To visninger på Drøbak kino

13:15 - 15:30
Frogn VGSVG390 deltakere
Fredag 9. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Rud VGS - Aula
12:30 - 13:10
Rud VGSVG1, VG2, VG3150 deltakere
Mandag 12. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Kjelle VGS - Gymsal
12:00 - 12:40
Kjelle VGSVG1, VG2, VG3130 deltakere
Tirsdag 13. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Sørumsand VGS
11:30 - 12:10
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG3440 deltakere
Onsdag 14. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Romerike Folkehøyskole - Låven
11:30 - 12:10
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG3110 deltakere
Onsdag 14. november. 2018
Film • Varighet: 120 minutter
Spillested: Kulturverket Flammen
12:00 - 14:00
Bjertnes VGS200 deltakere
Torsdag 15. november. 2018
Film • Varighet: 120 minutter
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
10:00 - 12:00
Skedsmo VGSVG2, VG3142 deltakere

9 klasser fra Skedsmo skal se NOWHERE TO HIDE på Lillestrøm kino.

Kl 1000 – 3PBA, 3PBB, 3PBC, 3STF og 3STE. 142 personer ikl lærere.



Torsdag 15. november. 2018
Musikk • Varighet: 40 minutter
Spillested: Vestby VGS - Auditorium (ingen info)
11:30 - 12:10
Vestby VGSVG3150 deltakere
Torsdag 15. november. 2018
Film • Varighet: 120 minutter
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
12:30 - 14:30
Skedsmo VGSVG2, VG3124 deltakere

Kl 1230 – 3STA, 3STB, 3STC og 3STD. 124 personer ikl lærere.

Fredag 16. november. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Elskovsdrikken - 60 elever til OPERAEN

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta - 30 elever videre til SNØHETTA

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Fredag 16. november. 2018
Film • Varighet: 120 minutter
Spillested: ODEON KINO SANDVIKA
10:00 - 12:00
Nadderud VGSVG2200 deltakere
12:30 - 14:30
Dønski VGSVG2140 deltakere
Mandag 19. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Eidsvoll VGS
10:10 - 13:10
Eidsvoll VGSVG230 deltakere

Vg2 ST og IF,evnt.3PB

Mandag 19. november. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Bjertnes VGS - Auditorium (108 seter)
11:55 - 12:55
Bjertnes VGSVG2102 deltakere
13:35 - 14:35
Bjertnes VGSVG2102 deltakere
Mandag 19. november. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Nesbru VGS - Auditorium (150 seter)
12:10 - 13:40 Avlyst
Nesbru VGSVG1, VG2, VG3- deltakere

passer kun etter uke 40

Tirsdag 20. november. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Nadderud VGS - Auditoriet (220 plasser)
10:00 - 11:30 Avlyst
Nadderud VGSVG1- deltakere
12:15 - 13:45 Avlyst
Nadderud VGSVG1- deltakere
Tirsdag 20. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Eidsvoll VGS
10:10 - 13:10
Eidsvoll VGSVG230 deltakere

Vg2 ST og IF,evnt.3PB

Tirsdag 20. november. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Drømtorp VGS - Auditoriet (120 seter)
10:30 - 11:30
Drømtorp VGSVG1100 deltakere

25 min å kjøre til Follo folkehøyskole

Tirsdag 20. november. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Kjelle VGS
12:00 - 12:45
Kjelle VGSVG315 deltakere

Klasserom med lystette gardiner

Onsdag 21. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Bleiker VGS
09:00 - 12:00
Bleiker VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Tilrettelagt og AMS

Onsdag 21. november. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Lørenskog VGS - Auditorium 1
10:30 - 11:30
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

Realfag. 40 min å kjøre til Ås VGS

Onsdag 21. november. 2018
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Ås VGS - Auditorium m/kinolerret (200 seter)
13:45 - 14:45
Ås VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

Norsk

Torsdag 22. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Eidsvoll VGS
10:10 - 13:10
Eidsvoll VGSVG230 deltakere

Vg2 ST og IF,evnt.3PB

Fredag 23. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Eidsvoll VGS
10:10 - 13:10
Eidsvoll VGSVG230 deltakere

Vg2 ST og IF,evnt.3PB

Mandag 26. november. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Strømmen VGS - Auditorium (120 seter)
12:15 - 13:45
Strømmen VGSVG360 deltakere

Påbygg. 40 min å kjøre til Ås vgs

Tirsdag 27. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Sandvika VGS
08:30 - 11:30
Sandvika VGSVG130 deltakere
Tirsdag 27. november. 2018
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Nannestad VGS - Auditorium (120 seter)
12:30 - 14:00
Nannestad VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

1HEA, 1HEB, 1HEC, 2BUA, 2BUB, 2HAA, 2HAB, 3HPA,

Onsdag 28. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Drømtorp VGS
10:00 - 13:00
Drømtorp VGSVG130 deltakere
Torsdag 29. november. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Drømtorp VGS
10:00 - 13:00 Avlyst
Drømtorp VGSVG1- deltakere
Torsdag 29. november. 2018
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Nannestad VGSVg1 studiespes45 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Nøtteknekkeren

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Mandag 3. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:00
Mailand VGSVG130 deltakere
Mandag 3. desember. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Dønski VGS - Auditorium (120 seter)
12:15 - 13:00
Dønski VGSVG1, VG2, VG360 deltakere
Tirsdag 4. desember. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Stabekk VGS - Auditorium (80 seter)
09:45 - 10:30
Stabekk VGSVG270 deltakere

passer ikke tirsdager

11:00 - 11:45
Stabekk VGSVG270 deltakere

passer ikke tirsdager

Tirsdag 4. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:00
Mailand VGSVG130 deltakere
Tirsdag 4. desember. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Eidsvoll VGS - Auditorium Aud 3 (90 seter)
12:10 - 12:55
Eidsvoll VGSVG1, VG270 deltakere

Vg1+2 HO

Onsdag 5. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:00
Mailand VGSVG130 deltakere
Onsdag 5. desember. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
12:00 - 12:45
Frogn VGSVG1100 deltakere
Torsdag 6. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Vestby VGS
09:50 - 12:50
Vestby VGSVG330 deltakere
Torsdag 6. desember. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
12:00 - 12:45
Frogn VGSVG1100 deltakere
Fredag 7. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Nesodden VGS
08:50 - 11:50
Nesodden VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Fredag 7. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Vestby VGS
09:50 - 12:50
Vestby VGSVG330 deltakere
Fredag 7. desember. 2018
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Sandvika VGS - Auditorium 1 (120 seter)
12:00 - 12:45
Sandvika VGSVG390 deltakere
Fredag 14. desember. 2018
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Kjelle VGS
10:00 - 13:00
Kjelle VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Mandag 17. desember. 2018
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Drømtorp VGS
10:00 - 11:30
Drømtorp VGSVG2100 deltakere
Mandag 7. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
10:00 - 12:15
Lillestrøm VGSVG1, VG2, VG3192 deltakere
12:45 - 15:00
Lillestrøm VGSVG1, VG2, VG3192 deltakere
Tirsdag 8. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
10:00 - 12:15
Lillestrøm VGSVG1, VG2, VG3192 deltakere
12:45 - 15:00
Lillestrøm VGSVG1, VG2, VG3192 deltakere
Onsdag 9. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
10:00 - 12:15
Lillestrøm VGSVG1, VG2, VG3192 deltakere
Onsdag 9. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: Lørenskog kino, Lørenskog hus
12:45 - 15:00
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG3180 deltakere
Torsdag 10. januar. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 - 50 minutter
Spillested: Jessheim VGS
09:00
Jessheim VGS3kda- deltakere

Bjørn Kowalski Hansen møter de tre klassene på KDA torsdag 10. januar.  Til sammen 77 elever.

10:00
Jessheim VGS2kda- deltakere
11:00
Jessheim VGS1kda- deltakere
Torsdag 10. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
10:00 - 12:15
Rælingen VGSVG1, VG2, VG3150 deltakere
Torsdag 10. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: Kjelle VGS
12:45 - 15:00
Kjelle VGSVG1, VG2, VG3130 deltakere

Kjelle vgs, visning av filmen på skolen, filmskaper rekker ikke å introdusere, men kommer til Kjelle vgs for etterprat

Fredag 11. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Bjertnes VGS - Auditorium (108 seter)
09:55 - 11:25
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere

Stor flott kultursal. 

11:55 - 13:25
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere

Stor flott kultursal. 

Fredag 11. januar. 2019
Film • Varighet: 135 min
Spillested: Ullensaker kulturhus og kino
10:00 - 12:15
Jessheim VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere
12:45 - 15:00
Jessheim VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere
Mandag 14. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Kjelle VGS
09:30 - 12:30
Kjelle VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Mandag 14. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Sandvika VGS
13:40 - 14:40
Sandvika VGSVG290 deltakere
Tirsdag 15. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Eidsvoll VGS
09:30 - 12:30
Eidsvoll VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Tirsdag 15. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Eikeli VGS
09:55 - 10:55
Eikeli VGSVG2, VG360 deltakere
Tirsdag 15. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Nesbru VGS
12:00 - 13:00
Nesbru VGSVG190 deltakere

Ca 20 min å kjøre fra Eikeli til Nesbru vgs (utøverne tar taxi)

Onsdag 16. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Drømtorp VGS
09:30 - 12:30
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Onsdag 16. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Bleiker VGS - Auditorium (150 seter)
09:50 - 11:20
Bleiker VGSVG3120 deltakere

Vg3 påbygg

Onsdag 16. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Marikollen ungdomsskole
12:20 - 13:05
Marikollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn16 deltakere
Onsdag 16. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Follo Folkehøyskole
13:00 - 14:00
Torsdag 17. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
09:00 - 10:30
Frogn VGSVG3100 deltakere
11:00 - 12:30
Frogn VGSVG3100 deltakere
Torsdag 17. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Bjørnemyr skole
09:30 - 12:30
Bjørnemyr skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn11 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Torsdag 17. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Dønski VGS
12:15 - 13:00
Dønski VGSVG1, VG2, VG320 deltakere
Torsdag 17. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Bjørkelangen VGS
12:35 - 13:35
Bjørkelangen VGSVG1, VG290 deltakere
Fredag 18. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Lørenskog VGS
09:30 - 12:30
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG35 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Fredag 18. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
10:00 - 11:30
Frogn VGSVG2100 deltakere
12:00 - 13:30
Frogn VGSVG2100 deltakere
Fredag 18. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Oasen Aktive Skoletiltak
12:00 - 12:45
Oasen Aktive Skoletiltak10. trinn, 8. trinn, 9. trinn8 deltakere
Fredag 18. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Eidsvoll VGS
12:10 - 13:10
Eidsvoll VGSVG280 deltakere
Mandag 21. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Frogn VGS
09:00 - 10:00
Frogn VGSVG290 deltakere
10:30 - 11:30
Frogn VGSVG290 deltakere
Mandag 21. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Vollen ungdomsskole
09:30 - 12:30
Vollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn11 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Mandag 21. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Drømtorp VGS - Auditoriet (120 seter)
10:00 - 11:30 Avlyst
Drømtorp VGSVG2- deltakere

Vg2 samf.fag

Mandag 21. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Bjørnemyr skole
11:45 - 12:30
Bjørnemyr skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere
Tirsdag 22. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Vollen ungdomsskole
09:30 - 12:30
Vollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn12 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Tirsdag 22. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Skedsmo VGS
10:05 - 11:05
Skedsmo VGS90 deltakere
12:20 - 13:20
Skedsmo VGS90 deltakere
Tirsdag 22. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Glassverket skole (1)
12:00 - 12:45
Glassverket skole (1)1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere
Onsdag 23. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Nesodden VGS
09:30 - 12:30
Nesodden VGSVG1, VG2, VG3- deltakere

SKOLEN HAR IKKE MELDT INN ANTALL ELEVER. MÅ AVKLARES MED UTØVER.

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Onsdag 23. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Sørumsand VGS
10:00 - 11:00
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
11:10 - 12:10
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
12:50 - 13:50
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Onsdag 23. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Nesbru VGS - Auditorium (150 seter)
10:10 - 11:40
Nesbru VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Onsdag 23. januar. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 min.
Spillested: Jessheim VGS
10:20 - 11:05
Jessheim VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Taxi til Bjertnes vgs, 30 min. OBS: Tegneworkshop etter opplegg, ferdig 11:50

Onsdag 23. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Eikeli VGS
11:55 - 12:40
Eikeli VGSVG1, VG2, VG335 deltakere

Vg2/Vg3 (2MOK og 3MOK, media)

Onsdag 23. januar. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 min.
Spillested: Bjertnes VGS
13:35 - 14:20
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

30 min fra Bjertnes

Torsdag 24. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Nesbru VGS
09:30 - 12:30
Nesbru VGSVG1, VG2, VG310 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Torsdag 24. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Nesodden VGS - Auditoriet (90 seter)
09:45 - 11:15
Nesodden VGSVG360 deltakere
12:00 - 13:30 Avlyst
Nesodden VGSVG3- deltakere
Torsdag 24. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Sørumsand VGS
10:00 - 11:00
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
11:10 - 12:10
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
12:50 - 13:50
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Torsdag 24. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Ski VGS - Auditorium (120 seter)
12:05 - 12:50
Ski VGSVG190 deltakere

2MOKA, 2MOKB, 3KMB, 3STC

Fredag 25. januar. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Rælingen VGS
09:30 - 12:30
Rælingen VGSVG1, VG2, VG312 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Fredag 25. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Roald Amundsen VGS - Auditorium (145 seter)
10:00 - 11:30
Roald Amundsen VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere
Fredag 25. januar. 2019
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Skedsmo VGS
10:05 - 11:05
Skedsmo VGS90 deltakere
12:20 - 13:20
Skedsmo VGS90 deltakere
Fredag 25. januar. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Rælingen VGS - Auditorium (180 seter)
12:35 - 13:20
Rælingen VGSVG290 deltakere
Mandag 28. januar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Lillestrøm VGS
10:00 - 10:45
Lillestrøm VGSVG2140 deltakere
12:20 - 13:05
Lillestrøm VGSVG2140 deltakere
Tirsdag 29. januar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Asker VGS - Blå sal
10:00 - 10:45
Asker VGSVG1180 deltakere

passer ikke onsdager. 5 min å kjøre til Bleiker vgs

Tirsdag 29. januar. 2019
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:30 - 14:30
Sørumsand VGS50 deltakere

Kl 10.30 - 12.30 - Operaen - Suor Angelica

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Tirsdag 29. januar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Bleiker VGS - Auditorium (150 seter)
12:30 - 13:15
Bleiker VGSVG3120 deltakere
Onsdag 30. januar. 2019
Visuell kunst • Varighet:
Spillested: Asker VGS
kl ?
Asker VGSVG132 deltakere
kl ?
Asker VGSVG132 deltakere

Kunstner vil komme til skolen onsdag 30. og torsdag 31. januar pluss fredag 1. februar. Hun vil formidle til to klasser/grupper pr. dag. Om de ca.180 elevene på vg1 deles i 6 grupper vil alle få møte henne i løpet av de tre dagene. Om det passer best for skolen å dele i 7 grupper kan hun formidle til tre grupper en av dagene. Linda Bournane Engelberth tar kontakt ca. to uker på forhånd for å avtale tider og annet.

Onsdag 30. januar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Nannestad VGS - Auditorium (120 seter)
10:25 - 11:55
Nannestad VGSVG260 deltakere

2HAA+B, 2BUA+B

Onsdag 30. januar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Stabekk VGS - Gymsal
12:15 - 13:00
Stabekk VGSVG3140 deltakere

passer ikke tirsdager og uke 44, 45, 46

Onsdag 30. januar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Sandvika VGS - Stor gymsal
14:30 - 15:15
Sandvika VGSVG2200 deltakere

10 min å kjøre til Stabekk VGS

Torsdag 31. januar. 2019
Visuell kunst • Varighet:
Spillested: Asker VGS
kl ?
Asker VGSVG132 deltakere
kl ?
Asker VGSVG132 deltakere
Torsdag 31. januar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Frogn VGS - Aula
10:00 - 10:45
Frogn VGSVG1, VG2, VG3270 deltakere
11:30 - 12:15
Frogn VGSVG1, VG2, VG3270 deltakere
Fredag 1. februar. 2019
Visuell kunst • Varighet:
Spillested: Asker VGS
kl ?
Asker VGSVG132 deltakere
kl ?
Asker VGSVG132 deltakere
Fredag 1. februar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Ski VGS - Konsertsal - 120 plasser
10:00 - 10:45
Ski VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere

passer ikke Mandag, Tirsdag, Torsdag, Fredag. kantinen...

12:00 - 12:45
Ski VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere
Fredag 1. februar. 2019
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Sandvika VGS15 deltakere
Sørumsand VGS30 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Suor Angelica

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Sandvika vgs- elever fra MK  - Medier/Kommunikasjon

Mandag 4. februar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Hvam VGS - Gymsal, stor
12:20 - 13:05
Hvam VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere

vg1/vg2/vg3 (media, idrett og naturbruk).
​​​​​​​passer ikke onsdager.

Tirsdag 5. februar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Romerike Folkehøyskole - Låven
10:00 - 10:45
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG3110 deltakere

passer ikke mandag og torsdag og uke 42,48,49,50,51

Tirsdag 5. februar. 2019
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Sandvika VGSVG1, VG2, VG350 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Suor Angelica

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Sandvika vgs- elever fra MK  - Medier/Kommunikasjon

Onsdag 6. februar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Vestby VGS - Auditorium (ingen info)
10:00 - 10:45 Avlyst
Vestby VGSVG2- deltakere
Onsdag 6. februar. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter inkl ettersnakk
Spillested: Follo Folkehøyskole - Black Box Follo VGS
10:30 - 12:00
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere

folkehøgskole - alle linjer (dans, band, hiphop, film, vokal, musikal, personlig trener).

Torsdag 7. februar. 2019
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Sørumsand VGS - Auditorium (140 seter)
10:20 - 11:50
Sørumsand VGSVG3110 deltakere

Vg3:  3STA/B, 3MOKA og 3PBA.  Passer ikke onsdager og fredag 23. november

Torsdag 7. februar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Jessheim VGS
10:20 - 11:05
Jessheim VGSVG1180 deltakere

kantina etter avtale med skole og utøver 7.1

Fredag 8. februar. 2019
Litteratur, Musikk • Varighet: 45 minutter
Spillested: Bjertnes VGS - Auditorium (108 seter)
10:00 - 10:45
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere

passer ikke fredager

Mandag 11. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Asker VGS
10:00 - 11:30
Asker VGSVG294 deltakere
12:15 - 13:45
Asker VGSVG294 deltakere
Tirsdag 12. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Nesbru VGS
08:30 - 10:00 Avlyst
Nesbru VGSVG1, VG2, VG3- deltakere
Tirsdag 12. februar. 2019
Film • Varighet:
Spillested: Sørumsand VGS
09:20 - 10:20
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG370 deltakere

MK-elevene. Besøket ble bestilt pr. epost i slutten av januar.

Tirsdag 12. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Sandvika VGS
12:20 - 13:50
Sandvika VGSVG190 deltakere

15  min å kjøre

Onsdag 13. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Kjelle VGS
10:00 - 11:30
Kjelle VGSVG1, VG2, VG365 deltakere
12:00 - 13:30
Kjelle VGSVG1, VG2, VG365 deltakere
Torsdag 14. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Bjørkelangen VGS
10:20 - 11:50
Bjørkelangen VGSVG1, VG2, VG345 deltakere

Skolen ønsker to visnigner

12:35 - 14:05
Bjørkelangen VGSVG1, VG2, VG345 deltakere

Skolen ønsker to visninger

Fredag 15. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Bjertnes VGS
09:55 - 11:25
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG345 deltakere

Skolen ønsker to visninger

11:55 - 13:25
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG345 deltakere

Skolen ønsker to visninger


Mandag 25. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Hvam VGS
10:05 - 11:35
Hvam VGSVG260 deltakere
Tirsdag 26. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Nannestad VGS
10:25 - 11:55
Nannestad VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Onsdag 27. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Drømtorp VGS
10:00 - 11:30 Avlyst
Drømtorp VGSVG2- deltakere
12:00 - 13:30 Avlyst
Drømtorp VGSVG2- deltakere
Torsdag 28. februar. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Ski VGS
10:00 - 11:30
Ski VGSVG2113 deltakere
12:00 - 13:30
Ski VGSVG2113 deltakere
Fredag 1. mars. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Ski VGS
09:00 - 10:30 Avlyst
Ski VGSVG2- deltakere

Flyttet til torsdag

Fredag 1. mars. 2019
Film • Varighet: 90
Spillested: Follo Folkehøgskole
13:00 - 14:30
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere

30 min å kjøre

Mandag 4. mars. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 min.
Spillested: Lørenskog VGS
10:00 - 10:45
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Kjører til Mailand, 5 min.

1KD

11:00 - 11:45
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG340 deltakere

2 og 3KD

Mandag 4. mars. 2019
Kulturarv, Annet • Varighet: 45
Spillested: Follo Folkehøyskole - Auditoriet (95 seter?)
12:00 - 12:45
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere
Mandag 4. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Mandag 4. mars. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 min.
Spillested: Mailand VGS
13:00 - 13:45
Mailand VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

5 min fra Lørenskog vgs


Tirsdag 5. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Onsdag 6. mars. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 min.
Spillested: Ski VGS
09:00 - 09:45
Ski VGSVG1, VG2, VG323 deltakere

AMS-klasse. 24 stk med kort botid i Norge. ​​​​​​​OBS: Tegneworkshop etter opplegg, ferdig 10:30


Onsdag 6. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Torsdag 7. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
09:00 - 12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Torsdag 7. mars. 2019
Kulturarv, Annet • Varighet: 45
Spillested: Nesbru VGS - Auditorium (150 seter)
10:10 - 10:55
Nesbru VGSVG1, VG2, VG375 deltakere
11:10 - 11:55
Nesbru VGS75 deltakere
Fredag 8. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
08:10 - 11:10
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Fredag 8. mars. 2019
Kulturarv, Annet • Varighet: 45
Spillested: Roald Amundsen VGS - Auditorium (145 seter)
12:00 - 12:45
Roald Amundsen VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Mandag 11. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Bjertnes VGS - Auditorium (108 seter)
11:55 - 12:40
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG3108 deltakere

MANGLER INFO om elevantall

Mandag 11. mars. 2019
Kulturarv, Annet • Varighet: 45
Spillested: Mailand VGS - Auditorium 1 (180 seter)
12:00 - 12:45
Mailand VGSVG2, VG360 deltakere

Programfag. 10 min å kjøre til Lillestrøm VGS

Mandag 11. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Tirsdag 12. mars. 2019
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Bleiker VGSAMS innføringsklassen25 deltakere
Ås VGS1kunst, design og arkitektur24 deltakere

Elever med varierte norskkunnskaper fra Bleiker VGS. Det som skal sies må være enkelt og klart.

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Rosenkavaleren

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Tirsdag 12. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Bjørkelangen VGS - Auditorium (120 seter)
11:00 - 11:45
Bjørkelangen VGSVG275 deltakere
12:35 - 13:20
Bjørkelangen VGSVG275 deltakere
Tirsdag 12. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Onsdag 13. mars. 2019
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
10:00 - 14:00
Ås VGS1studiespesialisering og 2 idustriell produksjon40 deltakere

Kl 10.00 - 12.00 - Operaen - Rosenkavaleren

Kl 13.00 - 14.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Onsdag 13. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Drømtorp VGS - Auditoriet (120 seter)
12:00 - 12:45
Drømtorp VGSVG2, VG3100 deltakere

Utøver: 10 min å kjøre til Ås vgs

Onsdag 13. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Torsdag 14. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
08:10 - 11:10
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Torsdag 14. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Ås VGS - Auditorium m/kinolerret (200 seter)
11:55 - 12:40
Ås VGSVG2, VG3120 deltakere

VG3 / 3PB norsk , VG2 Historie. 

Torsdag 14. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Arnestad skole
13:00 - 13:35
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere
Fredag 15. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
08:10 - 11:10
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Fredag 15. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Bjørnemyr skole
11:45 - 12:20
Bjørnemyr skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere
Fredag 15. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Dønski VGS - Auditorium (120 seter)
12:15 - 13:00
Dønski VGSVG2120 deltakere
Mandag 18. mars. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Ås VGS
09:30 - 12:30
Ås VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Mandag 18. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
09:50 - 12:50
Ås VGSVG330 deltakere

VG3  Påbygg- norsk 30 elever + 3KDA  22 elever

Mandag 18. mars. 2019
Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. 120 minutter på Operaen og 60 minutter hos Snøhetta.
Spillested: Den norske Opera og Ballett / Snøhetta
11:00 - 15:00
Lørenskog VGSVg2 kunst, design og arkitektur30 deltakere
Ås VGS3ib, International Baccalaureate11 deltakere

OBS! STARTER 11:00

Kl 11.00 - 13.00 - Operaen - Hedda

Kl 14.00 - 15.00 - Snøhetta

Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Mandag 18. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Dønski VGS
12:15 - 12:50
Dønski VGSVG1, VG2, VG320 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Mandag 18. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nadderud VGS - Auditoriet (220 plasser)
12:30 - 13:15
Nadderud VGSVG2100 deltakere
Tirsdag 19. mars. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Hvam VGS
09:30 - 12:30
Hvam VGSVG1, VG2, VG310 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Tirsdag 19. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
09:50 - 12:50
Ås VGSVG322 deltakere
Tirsdag 19. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 12:35
Nesodden VGSVG1, VG2, VG38 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Tirsdag 19. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Bleiker VGS
12:00 - 12:35
Bleiker VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Tirsdag 19. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nadderud VGS - Auditoriet (220 plasser)
12:30 - 13:15
Nadderud VGSVG2100 deltakere
Onsdag 20. mars. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 minutter
Spillested: Skedsmo VGS
kl ?
Skedsmo VGS deltakere
kl ?
Skedsmo VGSVg1 DH og TO- deltakere

Kunstner kommer til skolen onsdag 20. mars. Det er avtalt to formidlinger, kl. 09.20 og kl. 10.55

Onsdag 20. mars. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Rud VGS
09:30 - 12:30
Rud VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Onsdag 20. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
10:00 - 13:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

øsket seg mer enn 1

Onsdag 20. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Follo barne- og ungdomsskole
10:15 - 10:50
Follo barne- og ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn25 deltakere
11:30 - 12:05
Follo barne- og ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn25 deltakere
Onsdag 20. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Drømtorp VGS
12:00 - 12:35
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG325 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Onsdag 20. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Lørenskog VGS - Auditorium (180 seter)
12:45 - 13:30
Lørenskog VGSVG2120 deltakere

VG2, PBA, STA-D, 2IFA+B. 

Torsdag 21. mars. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 minutter
Spillested: Ås VGS
kl ?
Ås VGSVg1 KDA og VG2 KDA- deltakere

Kunstner kommer til skolen torsdag 21. mars. Det er bestilt formidling til 30 elever på VG1 KDA og VG2 KDA. Susanne Roti tar kontakt ca. to uker på forhånd for å avtale tider og annet.

Torsdag 21. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
10:00 - 13:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

øsket seg mer enn 1

Torsdag 21. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Holmen VGS - Møterom
12:00 - 12:45
Holmen VGSVG160 deltakere

studiespes. og yrkesfag. 

Torsdag 21. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Sandvika VGS
12:00 - 12:35
Sandvika VGSVG1, VG2, VG322 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Torsdag 21. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Marikollen ungdomsskole
12:20 - 12:55
Marikollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn16 deltakere
Fredag 22. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
10:00 - 13:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

øsket seg mer enn 1

Fredag 22. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Preståsen skole
11:40 - 12:15
Preståsen skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn20 deltakere
Fredag 22. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Arnestad skole
12:00 - 12:35
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Fredag 22. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Jessheim VGS - 1306 Black Box (stort auditorium)
12:30 - 13:15
Jessheim VGSVG2120 deltakere

2. klasse studiespesialiserende.

Mandag 25. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Skedsmo VGS - Auditorium 1 (90 seter)
10:55 - 11:40
Skedsmo VGSVG290 deltakere

vg2st.

Mandag 25. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Glassverket skole (1)
12:00 - 12:35
Glassverket skole (1)1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Mandag 25. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Lillestrøm VGS
12:20 - 15:20
Lillestrøm VGSVG130 deltakere

40, 8, HELE APRIL, 21, 22, 23

Tirsdag 26. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Haug skole og ressurssenter (1)
10:00 - 10:35
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

13:00 - 13:35
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Tirsdag 26. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Tirsdag 26. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Mailand VGS - Auditorium 2 (105 seter)
10:30 - 11:30 Avlyst
Mailand VGSVG2- deltakere

Avlyst av utøver. Ny dato 25.2?

12:15 - 13:15 Avlyst
Mailand VGSVG2- deltakere
Tirsdag 26. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Skedsmo VGS - Auditorium 1 (90 seter)
10:55 - 11:40
Skedsmo VGSVG290 deltakere

vg2st.

Tirsdag 26. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Rustad skole
12:30 - 13:05
Rustad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn6 deltakere
Onsdag 27. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Onsdag 27. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Den alternative skolen
10:30 - 11:05
Den alternative skolen 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn6 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Onsdag 27. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Nadderud VGS - Auditoriet (220 plasser)
10:30 - 11:30
Nadderud VGSVG3100 deltakere
12:15 - 13:15
Nadderud VGSVG3100 deltakere
Onsdag 27. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Skåningsrud skole og ressurssenter
10:30 - 11:05
Skåningsrud skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn30 deltakere
11:15 - 11:50
Skåningsrud skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn30 deltakere
Onsdag 27. mars. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nannestad VGS - Auditorium (120 seter)
11:10 - 11:55
Nannestad VGSVG281 deltakere

2STA, 2STB, 2STC

Torsdag 28. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Oasen Aktive Skoletiltak
10:00 - 10:35
Oasen Aktive Skoletiltak10. trinn, 8. trinn, 9. trinn8 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Torsdag 28. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
10:00 - 13:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Torsdag 28. mars. 2019
Litteratur • Varighet: 60 minutter
Spillested: Follo Folkehøyskole - Auditoriet (95 seter?)
12:00 - 13:00
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere
Torsdag 28. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Vollen ungdomsskole
12:10 - 12:45
Vollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn- deltakere
Fredag 29. mars. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Rælingen VGS
10:00 - 10:35
Rælingen VGSVG1, VG2, VG310 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Fredag 29. mars. 2019
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Skedsmo VGS
12:29 - 13:04
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG313 deltakere
14:05 - 14:40
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG313 deltakere
Torsdag 4. april. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Glassverket skole (1)
09:30 - 12:30
Glassverket skole (1)4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Fredag 5. april. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Frydenlund skole og ressurssenter
09:30 - 12:30
Frydenlund skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere

4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Fredag 12. april. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 minutter
Spillested: Rud VGS
kl ?
Rud VGSVG1, VG2, VG3900 deltakere

Kunstner kommer til skolen fredag 12. april. Det er bestil formidling til 30 elever på vg1, vg2 og vg3. Dagen er blitt flyttet fra 18. mars og kunstner er i dialog om tider.

Mandag 29. april. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Arnestad skole
12:00 - 12:45
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere
Tirsdag 30. april. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Dønski VGS
09:50 - 10:35
Dønski VGSVG1, VG2, VG360 deltakere
Torsdag 2. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Drømtorp VGS
12:00 - 12:45
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG325 deltakere
Fredag 3. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Follo barne- og ungdomsskole
11:30 - 12:15
Follo barne- og ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere
Mandag 6. mai. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Bleiker VGS
12:00 - 12:35
Bleiker VGSVG1, VG2, VG340 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Mandag 6. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Nesbru VGS
12:10 - 12:55
Nesbru VGSVG1, VG2, VG310 deltakere
Tirsdag 7. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Haug skole og ressurssenter (1)
10:00 - 10:45
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere
13:00 - 13:45
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere
Tirsdag 7. mai. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Skåningsrud skole og ressurssenter
10:30 - 11:05
Skåningsrud skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Onsdag 8. mai. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Preståsen skole
11:30 - 12:05
Preståsen skole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Onsdag 8. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Ås VGS
11:55 - 12:40
Ås VGSVG1, VG2, VG3- deltakere
Torsdag 9. mai. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Rustad skole
11:15 - 11:50
Rustad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn6 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Torsdag 9. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Marikollen ungdomsskole
12:20 - 13:05
Marikollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn16 deltakere
Fredag 10. mai. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Frydenlund skole og ressurssenter
09:35 - 10:10
Frydenlund skole og ressurssenter1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn20 deltakere

Utøverne tar kontakt med skolen for å avtale detaljer om spillested/lokale og antall elever. Der utøverne finner antall elever for høyt ift spillested må skolen prioritere de elevene de ønsker skal få denne produksjonen i denne runden.

Fredag 10. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Oasen Aktive Skoletiltak
12:00 - 12:45
Oasen Aktive Skoletiltak10. trinn, 8. trinn, 9. trinn8 deltakere
Mandag 13. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Rud VGS
10:30 - 11:15
Rud VGSVG1, VG2, VG350 deltakere

Forestillingen spilles på Sandvika VGS. Rud VGS deltar med sine elever.

Mandag 13. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Sandvika VGS
10:30 - 11:15
Sandvika VGSVG1, VG2, VG340 deltakere

Forestillingen spilles på Sandvika VGS. Rud VGS deltar med sine elever.

Tirsdag 14. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Rustad skole
11:15 - 12:00
Rustad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn6 deltakere
Onsdag 15. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Vestby VGS
12:10 - 12:55
Vestby VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Torsdag 16. mai. 2019
Musikk • Varighet: 40
Spillested: Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter
12:00 - 12:45
Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn13 deltakere
Mandag 20. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Drømtorp VGS
09:00 - 14:00
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG325 deltakere
Tirsdag 21. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Glassverket skole (1)
09:00 - 14:00
Onsdag 22. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Hvalstad skole
09:00 - 14:00
Hvalstad skole10 deltakere
Torsdag 23. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Lørenskog VGS
09:00 - 14:00
Lørenskog VGS5 deltakere
Fredag 24. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Rud VGS
09:00 - 14:00
Rud VGS20 deltakere
Mandag 27. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Hvam VGS
09:00 - 14:00
Hvam VGS10 deltakere
Tirsdag 28. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Kjelle VGS
09:00 - 14:00
Kjelle VGS20 deltakere
Onsdag 29. mai. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Nesodden VGS
09:00 - 14:00
Nesodden VGS8 deltakere
Mandag 3. juni. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Vestby VGS
10:00 - 15:00
Vestby VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

Båtreise til Steilene

Tirsdag 4. juni. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Vollen ungdomsskole
09:00 - 14:00
Tirsdag 4. juni. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Glassverket skole (1)
10:00 - 15:00
Glassverket skole (1)1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere

Båtreise til Steilene

Onsdag 5. juni. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Sandvika VGS
09:00 - 14:00
Sandvika VGSVG1, VG2, VG320 deltakere
Onsdag 5. juni. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Lørenskog VGS
10:00 - 15:00
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG35 deltakere

Båtreise til Steilene

Tirsdag 11. juni. 2019
Kulturarv, Annet • Varighet: 45
Spillested: Lillestrøm VGS - Auditoriet (120 seter)
09:50 - 10:35
Lillestrøm VGSVG190 deltakere

må flyttes til beg av mai? 

10:35 - 11:20
Lillestrøm VGS deltakere

Erstatning for Haugtussa

12:20 - 13:05
Lillestrøm VGSVG190 deltakere

Vg1Samfunn. 

Mandag 17. juni. 2019
Kulturarv, Annet • Varighet: 45
Spillested: Lillestrøm VGS - Auditoriet (120 seter)
09:00 - 09:45
Lillestrøm VGSVG190 deltakere

Vg1Samfunn. 

10:00 - 10:45
Lillestrøm VGSVG2, VG390 deltakere

Erstatning for Haugtussa

10:55 - 11:40
Lillestrøm VGS90 deltakere

Erstatning for Haugtussa

Mandag 2. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 12:45
Nesodden VGSVG2, VG330 deltakere
Tirsdag 3. september. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Sandvika VGS
09:00 - 12:00
Sandvika VGSVG1, VG2, VG322 deltakere
Tirsdag 3. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Kjelle VGS
10:00 - 10:45
Kjelle VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Vg1-vg3 Yrkesfag

11:00 - 11:45
Kjelle VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Vg1-vg3 Yrkesfag

12:30 - 13:15
Kjelle VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Vg1-vg3 Yrkesfag

13:30 - 14:15
Kjelle VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Vg1-vg3 Yrkesfag

Tirsdag 3. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Ski VGSVG3100 deltakere

Vg 3 - SSP klasser + dans/drama/musikk

12:00 - 13:10
Sandvika VGSVG1, VG2, VG390 deltakere

VG1 ST

Onsdag 4. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Den alternative skolen 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere

Maksimalt 15 elever kan delta på dette. Avtales i forkant med utøver Tony Larsson

Onsdag 4. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Lørenskog VGSVG1, VG2180 deltakere
Onsdag 4. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Eidsvoll VGS
12:10 - 12:55
Eidsvoll VGSVG232 deltakere

Vg2 yrkesfag

13:50 - 14:35
Eidsvoll VGSVG232 deltakere
Torsdag 5. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Dønski VGS1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn15 deltakere

Maksimalt 15 elever kan delta på dette. Avtales i forkant med utøver Tony Larsson

Torsdag 5. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Bjertnes VGS
11:55 - 12:40
Bjertnes VGSVG1, VG230 deltakere
13:35 - 14:20
Bjertnes VGSVG1, VG230 deltakere
Torsdag 5. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Dønski VGSVG2150 deltakere

Skolen ønsker å ha med 14 elever fra tilrettlagt undervisning. Avklart med Kim Stidahl. 5.6.19

Fredag 6. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Bleiker VGSVG1, VG2, VG315 deltakere
Fredag 6. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Drømtorp VGS
10:00 - 10:45
Drømtorp VGSVG2, VG3- deltakere

elevantall mangler

11:00 - 11:45
Drømtorp VGSVG2, VG3- deltakere
12:30 - 13:15
Drømtorp VGSVG2, VG3- deltakere
13:30 - 14:15
Drømtorp VGSVG2, VG3- deltakere
Mandag 9. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 - 50 minutter
Spillested: Jessheim VGS
kl ?
Jessheim VGS3kda- deltakere
kl ?
Jessheim VGS2kda- deltakere
kl ?
Jessheim VGS1kda- deltakere

Det vil bli formidling på skolen til de tre klassene på KDA. 1kda kl. 08.40 - 09.30, 2kda kl. 09.40 - 10.30 og 3kda kl. 10.40 - 11.30.

Mandag 9. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Lørenskog VGS
10:00 - 10:45
Lørenskog VGSVG330 deltakere
11:00 - 11:45
Lørenskog VGSVG330 deltakere
12:30 - 13:15
Lørenskog VGSVG330 deltakere
Mandag 9. september. 2019
Film • Varighet: 135 minutter
Spillested: Kulturverket Flammen
10:00 - 12:15
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG375 deltakere
12:30 - 14:45
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG375 deltakere
Tirsdag 10. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 - 50 minutter
Spillested: Jessheim VGS
kl ?
Jessheim VGS3mdd- deltakere
kl ?
Jessheim VGS2mdd- deltakere
kl ?
Jessheim VGS1mdd- deltakere

Det vil bli formidling på skolen til de tre klassene på MDD.1mdd kl. 08.40 - 09.30, 2mdd kl. 09.40 - 10.30 og 3mdd kl. 10.40 - 11.30.

Tirsdag 10. september. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Dønski VGS
09:00 - 12:00
Dønski VGSVG1, VG2, VG320 deltakere
Tirsdag 10. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Ski VGS
10:00 - 10:45
Ski VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Dans/drama klassene fra Vg1, Vg2 og Vg3

11:00 - 11:45
Ski VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
12:30 - 13:15
Ski VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Tirsdag 10. september. 2019
Film • Varighet: 135 minutter
Spillested: Nes kulturhus
10:00 - 12:15
Nes VGSVG1, VG2, VG370 deltakere

Vg1, Vg2 og Vg3 EL og HO

12:30 - 14:45
Nes VGSVG1, VG2, VG370 deltakere

Vg1, Vg2 og Vg3 EL og HO

Tirsdag 10. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Bjertnes VGSVG3175 deltakere

3.trinn + påbygg

Onsdag 11. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Hosletoppen skole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere

Maksimalt 15 elever kan delta på dette. Avtales i forkant med utøver Tony Larsson

Onsdag 11. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Bleiker VGS
12:00 - 12:45
Bleiker VGSVG332 deltakere
Onsdag 11. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Vestby VGSVG1, VG2, VG3195 deltakere
Torsdag 12. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 - 50 minutter
Spillested: Jessheim VGS
kl ?
Jessheim VGS1stc- deltakere
kl ?
Jessheim VGS1stb- deltakere
kl ?
Jessheim VGS1sta- deltakere

Det vil bli formidling på skolen til 1sta kl. 08.40 - 09.30, 1stb kl. 09.40 - 10.30 og 1stc kl. 10.40 - 11.30.

Torsdag 12. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Hvam VGSVG1, VG2, VG312 deltakere
Torsdag 12. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Roald Amundsen VGS
10:00 - 10:45
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

11:00 - 11:45
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

12:30 - 13:15
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Torsdag 12. september. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Marikollen ungdomsskole
10:40 - 11:15
Fredag 13. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 - 50 minutter
Spillested: Jessheim VGS
kl ?
Jessheim VGS1stf- deltakere
kl ?
Jessheim VGS1ste- deltakere
kl ?
Jessheim VGS1std- deltakere

Det vil bli formidling på skolen til 1std kl. 08.40 - 09.30, 1ste kl. 09.40 - 10.30 og 1stf kl. 10.40 - 11.30.

Fredag 13. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Glassverket skole (1)4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere
Fredag 13. september. 2019
Scenekunst • Varighet: 20 minutter i lastebilen, 45 minutter ettersnakk
Spillested: Stabekk VGS
11:00 - 11:45
Stabekk VGSVG2, VG330 deltakere

Vg2 sosiologi og sosialantropologi og Vg3 sosialkunnskap

12:30 - 13:15
Stabekk VGSVG2, VG330 deltakere

Vg2 sosiologi og sosialantropologi og Vg3 sosialkunnskap

Fredag 13. september. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Nesbru VGS
12:10 - 12:45
Nesbru VGSVG1, VG2, VG312 deltakere
Mandag 16. september. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Rud VGS
10:30 - 11:05
Rud VGSVG1, VG2, VG320 deltakere
Tirsdag 17. september. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Hvam VGS
09:00 - 12:00
Hvam VGSVG1, VG2, VG312 deltakere
Tirsdag 17. september. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Vollen ungdomsskole
10:30 - 11:05
Vollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn20 deltakere
Onsdag 18. september. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Lillestrøm VGS
09:00 - 12:00
Lillestrøm VGS35 deltakere
Onsdag 18. september. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Ås VGS
11:55 - 12:30
Ås VGSVG1, VG2, VG315 deltakere
Torsdag 19. september. 2019
Musikk • Varighet: Ca. 30 minutter
Spillested: Glassverket skole (1)
12:00 - 12:35
Torsdag 19. september. 2019
Musikk, Kulturarv • Varighet: 40 minutter
Spillested: Hvam VGS - Gymsal, stor
12:20 - 13:00
Hvam VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere
Fredag 20. september. 2019
Musikk, Kulturarv • Varighet: 40 minutter
Spillested: Frogn VGS
11:00 - 11:40
Frogn VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

Spilles i idrettshallen.


12:30 - 13:10
Frogn VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere
Mandag 23. september. 2019
Musikk, Kulturarv • Varighet: 40 minutter
Spillested: Rud skole - Gymsal
12:45 - 13:25
Rud VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere
Tirsdag 24. september. 2019
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Sørumsand VGS - Store auditorium 143 plasser
10:40 - 12:10
Sørumsand VGSVG1, VG2120 deltakere

vg1 og vg2 Yrkesfag (180 elever), vg3 studiespes, MK og påbygg (120 elever)

12:50 - 14:20
Sørumsand VGSVG1, VG2120 deltakere
Tirsdag 24. september. 2019
Musikk, Kulturarv • Varighet: 40 minutter
Spillested: Ås VGS
11:55 - 12:35
Ås VGSVG1, VG290 deltakere

VG1/VG2/VG2 /Idrettsfag 3 klasser

Onsdag 25. september. 2019
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Sørumsand VGS
kl ?
Sørumsand VGSVG360 deltakere
Onsdag 25. september. 2019
Musikk, Kulturarv • Varighet: 40 minutter
Spillested: Romerike Folkehøyskole - Storsal
11:30 - 12:10
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG3115 deltakere
Fredag 27. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 minutter
Spillested: Jessheim VGS
kl ?
Jessheim VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Det blir en formidling til 30 elever på Teknologi og forskning el. teknikk og industriell produksjon. Formidlingen må bli utpå dagen, da kunstner skal til Ås vgs først. Vi eller skolen tar kontakt for å finne tidspunkt som passer.

Fredag 27. september. 2019
Visuell kunst • Varighet: 45 minutter
Spillested: Ås VGS
kl ?
Ås VGSVG320 deltakere

Det blir formidling til VG3 3KDA, 20 elever, kl. 09.00 fredag 27. september.

Mandag 7. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Ås VGS - Auditorium m/kinolerret (200 seter)
kl ?
Ås VGSVG1200 deltakere

VG1 ST

Mandag 7. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Arnestad skole
12:00 - 12:40
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere
Tirsdag 8. oktober. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Oasen Aktive Skoletiltak
09:00 - 12:00
Oasen Aktive Skoletiltak10. trinn, 8. trinn, 9. trinn6 deltakere
Tirsdag 8. oktober. 2019
Film • Varighet: 135
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
09:30 - 11:45
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG3164 deltakere

Vg2+Vg3 PB + EL

12:30 - 14:45
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG3180 deltakere

Vg3 ST A-F 

Tirsdag 8. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Eidsvoll VGS - Auditorium Aud 1 (126 seter)
10:10 - 11:40
Eidsvoll VGSVG3120 deltakere
Tirsdag 8. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Lillestrøm Kultursenter
11:00 - 11:40
Rælingen VGSVG1, VG2, VG350 deltakere

Elever fra Skedsmo og Rælingen VGS samles til en forestilling i Lillestrøm kultursenter.

Onsdag 9. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Nesbru VGS - Auditorium (150 seter)
kl ?
Nesbru VGSVG1150 deltakere

byggfag - MK - SSP

Onsdag 9. oktober. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Rud VGS
09:00 - 12:00
Rud VGSVG1, VG2, VG315 deltakere
Onsdag 9. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Strømmen VGS - Auditorium (120 seter)
10:00 - 11:30
Strømmen VGSVG1, VG2, VG360 deltakere

Påbygg

Onsdag 9. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Rælingen VGS - Auditorium (180 seter)
12:00 - 13:30
Rælingen VGSVG290 deltakere

Vg2 ID + sosiologi-gruppa

Onsdag 9. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Asker VGS
12:15 - 12:55
Asker VGSVG1, VG2, VG38 deltakere
Torsdag 10. oktober. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Lørenskog VGS
09:00 - 12:00
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG33 deltakere
Torsdag 10. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Sandvika VGS
12:00 - 12:40
Sandvika VGSVG1, VG2, VG335 deltakere

Elever fra Sandvika og Rud VGS se samme forestilling på Sandvika

Fredag 11. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Eikeli VGS - Auditorium
kl ?
Eikeli VGSVG1, VG290 deltakere
Fredag 11. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Skåningsrud skole og ressurssenter
11:15 - 11:55
Skåningsrud skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn40 deltakere
Mandag 14. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Ski VGS - Auditorium (120 seter)
kl ?
Ski VGSVG2110 deltakere

Vg2 SSP klasser + dans/drama/musikk

Mandag 14. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Sørumsand VGS - Lille auditorium, 92 plasser
10:40 - 11:25
Sørumsand VGSVG360 deltakere

vg3 studiespesialisering, MK og påbygg. Søkt om 120 elever, maks 90 pr. hendelse. Må derfor dele opp i 2 hendelser.

12:50 - 13:35
Sørumsand VGSVG360 deltakere

vg3 studiespesialisering, MK og påbygg. Søkt om 120 elever, maks 90 pr. hendelse. Må derfor dele opp i 2 hendelser.

Mandag 14. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 12:40
Nesodden VGSVG1, VG2, VG338 deltakere
Tirsdag 15. oktober. 2019
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
kl ?
Frogn VGSVG2120 deltakere
kl ?
Frogn VGSVG2120 deltakere
Tirsdag 15. oktober. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Skåningsrud skole og ressurssenter
09:00 - 12:00
Skåningsrud skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn18 deltakere
Tirsdag 15. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Haug skole og ressurssenter (1)
10:45 - 11:25
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn80 deltakere
Onsdag 16. oktober. 2019
Film • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
Spillested: Den alternative skolen
09:00 - 12:00
Den alternative skolen 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn20 deltakere
Onsdag 16. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Asker VGS - Auditorium (112 seter)
10:00 - 10:45
Asker VGSVG394 deltakere

VG3


12:15 - 13:00
Asker VGSVG394 deltakere

VG3


Onsdag 16. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Eidsvoll VGS
12:10 - 12:50
Eidsvoll VGS1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn15 deltakere
Torsdag 17. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Marikollen ungdomsskole
12:20 - 13:00
Marikollen ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere
Fredag 18. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Frydenlund skole og ressurssenter
11:30 - 12:10
Frydenlund skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere
Fredag 18. oktober. 2019
Musikk • Varighet: 38 min
Spillested: Nesodden VGS
12:45 - 13:20
Nesodden VGSVG1, VG2, VG370 deltakere

Ser konserten på Rudolf Streinerskolen.

Mandag 21. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Nes VGS - Auditorium
10:30 - 11:15
Nes VGSVG360 deltakere

Vg3 ST,ID og PÅ og Vg1 og 2 HO

12:00 - 12:45
Nes VGSVG360 deltakere
Mandag 21. oktober. 2019
Scenekunst • Varighet: 35
Spillested: Drøbak skole
11:30 - 12:10
Drøbak skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere
Mandag 21. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Rælingen VGS
12:00 - 12:45
Rælingen VGSVG190 deltakere

Vg1 ST - naturfag

Tirsdag 22. oktober. 2019
Film • Varighet: 135
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
09:30 - 11:45
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG3159 deltakere

Vg2 BY, AN, DH, FLY

12:30 - 14:45
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG3180 deltakere

Vg2 ST A-F

Tirsdag 22. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 12:45
Nesodden VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Onsdag 23. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Ski VGS - Auditorium (120 seter)
10:00 - 10:45
Ski VGSVG155 deltakere

VG1, SSP + idrett + dans drama. Maks 90 pr hendelse - 2 x 60

12:00 - 12:45
Ski VGSVG155 deltakere

VG1, SSP + idrett + dans drama. Maks 90 pr hendelse - 2 x 60

Torsdag 24. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Asker VGS - Auditorium (112 seter)
10:00 - 10:45
Asker VGSVG1100 deltakere
12:45 - 13:30
Asker VGSVG1100 deltakere
Torsdag 24. oktober. 2019
Musikk • Varighet: 38 min
Spillested: Follo Folkehøyskole - Black Box Follo VGS
11:30 - 12:05
Follo FolkehøyskoleVG1, VG2, VG390 deltakere
Fredag 25. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Eikeli VGS - Auditorium
09:55 - 10:40
Eikeli VGSVG150 deltakere

12 min å kjøre til Dønski

Fredag 25. oktober. 2019
Musikk • Varighet: 38 min
Spillested: Rud VGS - Aula
10:30 - 11:05
Rud VGSVG2, VG3120 deltakere
Fredag 25. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Dønski VGS
12:15 - 13:00
Dønski VGSVG1, VG2, VG390 deltakere
Mandag 28. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Valler VGS
12:10 - 12:55
Valler VGSVG290 deltakere

2 påfølgende runder hver 45 min a 90 elever

13:50 - 14:35
Valler VGSVG290 deltakere

2 påfølgende runder hver 45 min a 90 elever

Torsdag 31. oktober. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Kjelle VGS
12:00 - 12:45
Kjelle VGSVG2, VG360 deltakere

Vg2 og vg3 naturbruk og bygg

Mandag 4. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Hvam VGS
12:20 - 15:20
Hvam VGSVG230 deltakere
Mandag 4. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Jessheim VGS - Auditorium 2 (60 seter)
12:30 - 13:15
Jessheim VGSVG360 deltakere

3. studiespesialiserende

13:50 - 14:35
Jessheim VGSVG360 deltakere

3. studiespesialiserende

Tirsdag 5. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Hvam VGS
12:20 - 15:20
Hvam VGSVG230 deltakere
Onsdag 6. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Nannestad VGS
12:30 - 15:30
Nannestad VGSVG230 deltakere

2IFA

Torsdag 7. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Drømtorp VGS
12:00 - 15:00
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

elevantall mangler

Torsdag 7. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Dønski VGS - Auditorium (120 seter)
12:15 - 13:00
Dønski VGSVG380 deltakere

Vg3 studiespesialiserande og idrett

14:00 - 14:45
Dønski VGSVG380 deltakere

Vg3 studiespesialiserande og idrett

Fredag 8. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 15:00
Nesodden VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Mandag 11. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Bjertnes VGS - Auditorium (108 seter)
11:55 - 12:40
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG3108 deltakere
Mandag 11. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
12:00 - 15:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Tirsdag 12. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
12:00 - 15:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Onsdag 13. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Bjørnemyr skole
09:30 - 10:00
Bjørnemyr skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn15 deltakere
Onsdag 13. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
12:00 - 15:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Onsdag 13. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Drøbak skole
13:15 - 13:45
Drøbak skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere
Torsdag 14. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Rælingen VGS
09:30 - 10:00
Rælingen VGSVG1, VG2, VG340 deltakere

Elever fra Skedsmo VGS og Rælingen VGS ser samme forestilling på Rælingen VGS.

Torsdag 14. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
12:00 - 15:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Torsdag 14. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Mailand VGS
13:00 - 13:30
Mailand VGSVG1, VG2, VG318 deltakere
Fredag 15. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Skåningsrud skole og ressurssenter
10:30 - 11:00
Skåningsrud skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn40 deltakere
Fredag 15. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Roald Amundsen VGS
12:00 - 15:00
Roald Amundsen VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Mandag 18. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Haug skole og ressurssenter (1)
10:00 - 10:30
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn80 deltakere
Mandag 18. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
12:00 - 15:00
Ås VGSVG130 deltakere

1. klasse SSP

Mandag 18. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Rud skole
12:30 - 13:00
Rud skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn391 deltakere
Tirsdag 19. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Vestby VGS
09:50 - 12:50
Vestby VGSVG230 deltakere
Tirsdag 19. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Preståsen skole
10:20 - 10:50
Preståsen skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn15 deltakere
Onsdag 20. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Follo barne- og ungdomsskole
09:30 - 10:00
Follo barne- og ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere
Onsdag 20. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Vestby VGS
09:50 - 12:50
Vestby VGSVG230 deltakere
Onsdag 20. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Rustad skole
13:15 - 13:45
Rustad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn14 deltakere
Torsdag 21. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Frydenlund skole og ressurssenter
10:00 - 10:30
Frydenlund skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn50 deltakere
Torsdag 21. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
11:55 - 14:55
Ås VGSVG1, VG330 deltakere

VG1 norsk / VG3 PÅB

Torsdag 21. november. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Hvam VGSVG3100 deltakere
Torsdag 21. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nesbru VGS
12:10 - 12:55
Nesbru VGSVG390 deltakere
Fredag 22. november. 2019
Scenekunst • Varighet:
Spillested: Hvalstad skole
10:15 - 10:45
Hvalstad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere
Fredag 22. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
11:55 - 14:55
Ås VGSVG1, VG330 deltakere

VG1 norsk / VG3 PÅB

Mandag 25. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
10:00 - 10:45
Frogn VGSVG180 deltakere
12:00 - 12:45
Frogn VGSVG180 deltakere

240 elever. Maks 90 pr. hendese = 3 x 80

Mandag 25. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
11:55 - 14:55
Ås VGSVG1, VG330 deltakere

VG1 norsk / VG3 PÅB

Tirsdag 26. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
11:55 - 14:55
Ås VGSVG1, VG330 deltakere

VG1 norsk / VG3 PÅB

Tirsdag 26. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Frogn VGS - Kinosal (120 seter)
12:00 - 12:45
Frogn VGSVG180 deltakere
Tirsdag 26. november. 2019
Scenekunst • Varighet: 90 minutter uten pause
Spillested: Nationaltheatret
12:00 - 13:10
Nadderud VGSVG3195 deltakere

SSP og idrett. Fag: Norsk

Tirsdag 26. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nannestad VGS - Auditorium (120 seter)
12:30 - 13:15
Nannestad VGSVG2, VG360 deltakere

1HEA, 1HEB, 1HEC, 2BUA, 2BUB, 2HAA, 2HAB, 2HPA

Onsdag 27. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nannestad VGS - Auditorium (120 seter)
10:25 - 11:10
Nannestad VGSVG2, VG360 deltakere

1HEA, 1HEB, 1HEC, 2BUA, 2BUB, 2HAA, 2HAB, 2HPA

Onsdag 27. november. 2019
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Ås VGS
11:55 - 14:55
Ås VGSVG1, VG330 deltakere

VG1 norsk / VG3 PÅB

Torsdag 28. november. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Sandvika VGS - Auditorium 1 (120 seter)
10:00 - 10:45
Sandvika VGSVG190 deltakere

V1 - ST, MK og Helse- og oppvekst

12:00 - 12:45
Sandvika VGSVG190 deltakere

V1 - ST, MK og Helse- og oppvekst

Mandag 2. desember. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Nes VGS - Auditorium
12:30 - 13:15
Nes VGSVG130 deltakere

Vg1 HO

Tirsdag 3. desember. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Ski VGS - Auditorium (120 seter)
10:00 - 10:45
Ski VGSVG250 deltakere
12:00 - 12:45
Ski VGSVG250 deltakere

VG2, SSP, Idrett + Musikk

Tirsdag 3. desember. 2019
Musikk, Litteratur • Varighet: 45 minutter
Spillested: Asker VGS
10:00 - 10:35
Asker VGSVG3189 deltakere
Tirsdag 3. desember. 2019
Musikk, Litteratur • Varighet: 45 minutter
Spillested: Bleiker VGS - Auditorium (150 seter)
12:30 - 13:05
Bleiker VGSVG2120 deltakere
Onsdag 4. desember. 2019
Kulturarv • Varighet: 45 minutter
Spillested: Vestby VGS
12:10 - 12:55
Vestby VGSVG2, VG390 deltakere

vg2/vg3 programfag samfunnsfag/psykologi

Onsdag 4. desember. 2019
Musikk, Litteratur • Varighet: 45 minutter
Spillested: Bjørkelangen VGS - Auditorium (120 seter)
12:35 - 13:10
Bjørkelangen VGSVG3120 deltakere
Torsdag 5. desember. 2019
Musikk, Litteratur • Varighet: 45 minutter
Spillested: Stabekk VGS
10:05 - 10:40
Stabekk VGSVG3130 deltakere
Torsdag 5. desember. 2019
Musikk, Litteratur • Varighet: 45 minutter
Spillested: Sandvika VGS - Auditorium 1 (120 seter)
13:00 - 13:35
Sandvika VGSVG290 deltakere
14:00 - 14:35
Sandvika VGSVG290 deltakere
Fredag 6. desember. 2019
Musikk, Litteratur • Varighet: 45 minutter
Spillested: Lillestrøm VGS - Aula
09:50 - 10:25
Lillestrøm VGSVG3240 deltakere
Mandag 9. desember. 2019
Film • Varighet:
Spillested: Lørenskog hus
09:00 - 11:15
Mailand VGSVG2, VG3150 deltakere

Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

12:00 - 14:15
Mailand VGSVG2, VG3120 deltakere

Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

Tirsdag 10. desember. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Kjelle VGS
09:00 - 14:00
Kjelle VGSVG1, VG2, VG320 deltakere
Tirsdag 10. desember. 2019
Film • Varighet:
Spillested: Lørenskog hus
09:00 - 11:15
Mailand VGSVG2, VG3120 deltakere

Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

12:00 - 14:15
Lørenskog VGSVG390 deltakere

Vg3


12:00 - 14:15
Mailand VGSVG2, VG360 deltakere

Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

Onsdag 11. desember. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Hosletoppen skole
09:00 - 14:00
Hosletoppen skole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn16 deltakere
Onsdag 11. desember. 2019
Film • Varighet:
Spillested: Ullensaker kulturhus og kino
09:15 - 11:30
Nannestad VGSVG1, VG2, VG3135 deltakere

1MOKA, 1MOKB, 2MOKA, 2MOKB, 3MOKA, 3MOKB, 1HEA, 1HEB, 1HEC, 2HPA, 3HPA

Utøver reiser til Nes kulturhus etter visning på Ullensaker kulturhus. Ca 30 min reise med bil.

Onsdag 11. desember. 2019
Film • Varighet:
Spillested: Nes kulturhus
12:30 - 14:45
Nes VGSVG1, VG2, VG372 deltakere

Vg1;2 og 3 EL

Torsdag 12. desember. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Den alternative skolen
09:00 - 14:00
Den alternative skolen 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn20 deltakere
Fredag 13. desember. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Nesbru VGS
09:00 - 14:00
Nesbru VGSVG1, VG2, VG310 deltakere
Mandag 16. desember. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Sørumsand VGS
09:00 - 14:00
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG335 deltakere
Tirsdag 17. desember. 2019
Visuell kunst, Kunstarter i samspill • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
Spillested: Sandvika VGS
09:00 - 14:00
Sandvika VGSVG1, VG2, VG315 deltakere
Tirsdag 7. januar. 2020
Visuell kunst • Varighet: 45 - 60 minutter
Spillested: Frogn VGS
kl ?
Frogn VGS deltakere
kl ?
Frogn VGS deltakere
kl ?
Frogn VGSVG1180 deltakere

Det er bestilt formidling til ca. 80 elever på 1ss, 1if og 1BUS. Så det blir tre formidlinger, en til hver gruppe. Kunstner vil ta kontakt i god tid før jul for å avtale tider og annet for besøket 7. januar.

Onsdag 8. januar. 2020
Visuell kunst • Varighet: 45 - 60 minutter
Spillested: Valler VGS
kl ?
Valler VGS deltakere
kl ?
Valler VGSVG2- deltakere

Det er bestilt formidling til ca. 50 elever på vg2/psykologi. Vi ønsker at elevene blir delt i to grupper, slik at det blir to formidlinger onsdag 8. januar. Kunstner tar kontakt i god tid før jul for å avtale tider og annet.

Onsdag 8. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Bleiker VGS
12:00 - 12:40
Bleiker VGSVG1, VG2, VG325 deltakere
Torsdag 9. januar. 2020
Visuell kunst • Varighet: 45 - 60 minutter
Spillested: Ås VGS
kl ?
Ås VGS deltakere
kl ?
Ås VGS deltakere
kl ?
Ås VGSVG1414 deltakere

Det er bestilt formidling til 90 elever på VG1 - 1 DHA/1DHB/1DHC/VG2. Skolen deler elevene i tre grupper slik det passer best. Det blir tre formidlinger torsdag 9. januar. Kunstnerne tar kontakt i god tid før jul for å avtale tider og annet.

Torsdag 9. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Roald Amundsen VGS - Auditorium (145 seter)
10:00 - 11:30
Roald Amundsen VGSVG3120 deltakere

SSP - 40 min å kjøre mellom Nesbru og Bjørkelangen

Torsdag 9. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Drømtorp VGS
12:00 - 12:40
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Fredag 10. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Mailand VGS
12:00 - 12:40
Mailand VGSVG1, VG2, VG3750 deltakere
Fredag 10. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Nes VGS
13:25 - 14:55
Nes VGSVG230 deltakere

HO - 40 min å kjøre mellom  Nes og Eidvoll VGS

Mandag 13. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Nadderud VGS
10:30 - 11:15
Nadderud VGSVG3100 deltakere

Vg3, hele trinnet (SSP og idrett). Fag: historie

12:00 - 12:45
Nadderud VGS100 deltakere
Mandag 13. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Preståsen skole
11:50 - 12:30
Preståsen skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn15 deltakere
Mandag 13. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Ås VGS
11:55 - 12:45
Ås VGSVG160 deltakere
Tirsdag 14. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Dønski VGS
09:50 - 10:25
Dønski VGSVG1, VG2, VG350 deltakere
Tirsdag 14. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Ås VGS
09:50 - 10:40
Ås VGSVG160 deltakere
11:55 - 12:45
Ås VGSVG160 deltakere
Tirsdag 14. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 30 minutter
Spillested: Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter
12:00 - 12:40
Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn14 deltakere
Tirsdag 14. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Hosletoppen skole
13:35 - 14:10
Hosletoppen skole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn16 deltakere
Onsdag 15. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Romerike Folkehøyskole
10:00 - 10:50
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG355 deltakere
12:00 - 12:50
Romerike FolkehøyskoleVG1, VG2, VG355 deltakere
Onsdag 15. januar. 2020
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Sørumsand VGS
10:00 - 11:00
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG390 deltakere

vg1, vg2 og vg3 MK

Onsdag 15. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Eidsvoll VGS
12:10 - 12:45
Eidsvoll VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Torsdag 16. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Ås VGS
09:50 - 10:25
Ås VGSVG1, VG2, VG345 deltakere
Torsdag 16. januar. 2020
Film • Varighet: 60 minutter
Spillested: Nannestad VGS
11:00 - 12:00
Nannestad VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere

2MOKA, 2MOKB, 3MOKA, 3MOKB

Torsdag 16. januar. 2020
Scenekunst • Varighet: 150
Spillested: Nationaltheatret
11:30 - 14:00
Nannestad VGSVG290 deltakere
11:30 - 14:00
Stabekk VGSVG1140 deltakere
11:30 - 14:00
Sandvika VGSVG2150 deltakere

Vg2 ST

11:30 - 14:00
Jessheim VGSVG1, VG2, VG3100 deltakere

1. - 3. musikk, dans, drama

11:30 - 14:00
Sørumsand VGSVG3120 deltakere

vg3 Studiespes, MK og påbygg

11:30 - 14:00
Rælingen VGSVG360 deltakere

Vg3 og Vg4

Torsdag 16. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Hvam VGS
12:20 - 13:05
Hvam VGSVG370 deltakere
Torsdag 16. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Oasen Aktive Skoletiltak
13:30 - 14:05
Oasen Aktive Skoletiltak10. trinn, 8. trinn, 9. trinn6 deltakere
Fredag 17. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Follo barne- og ungdomsskole
11:30 - 12:05
Follo barne- og ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn60 deltakere
Mandag 20. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Drømtorp VGS - Auditoriet (120 seter)
kl ?
Drømtorp VGSVG368 deltakere
kl ?
Drømtorp VGSVG368 deltakere
Mandag 20. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Skedsmo VGS
10:05 - 10:40
Skedsmo VGSVG1, VG2, VG335 deltakere
Mandag 20. januar. 2020
Film • Varighet:
Spillested: Bjørkelangen kino
12:00 - 14:15
Kjelle VGSVG1, VG2, VG3160 deltakere

Vg1-vg3 Yrkesfag

Kino Bjørkelangen/Bjørkelangen kultursal


Mandag 20. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Nesbru VGS - Auditorium (150 seter)
13:00 - 14:30
Nesbru VGSVG2120 deltakere
Tirsdag 21. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Sørumsand VGS
09:35 - 10:10
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG335 deltakere
Tirsdag 21. januar. 2020
Film • Varighet:
Spillested: Panorama - Eidsvoll
10:00 - 12:15
Eidsvoll VGSVG1, VG2, VG3150 deltakere
12:30 - 14:45
Eidsvoll VGSVG1, VG2, VG3150 deltakere
Tirsdag 21. januar. 2020
Litteratur • Varighet: 90 minutter
Spillested: Bjørkelangen VGS - Auditorium (120 seter)
10:20 - 11:50
Bjørkelangen VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere
Tirsdag 21. januar. 2020
Musikk • Varighet: 40 min
Spillested: Hvam VGS
14:00 - 14:35
Hvam VGSVG1, VG2, VG312 deltakere
Onsdag 22. januar. 2020
Film • Varighet:
Spillested: BINGSFOSSHALLEN
09:30 - 11:45
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG3180 deltakere

vg1, vg2 og vg3 Studiespes og MK

12:15 - 14:30
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG3180 deltakere

vg1, vg2 og vg3 Studiespes og MK

Torsdag 23. januar. 2020
Torsdag 23. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Eikeli VGS
12:25 - 13:10
Eikeli VGSVG390 deltakere
Mandag 27. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Valler VGS
10:00 - 10:45
Valler VGSVG1, VG290 deltakere
12:10 - 12:55
Valler VGSVG1, VG290 deltakere
Mandag 27. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45
Spillested: Nannestad VGS - Auditorium (120 seter)
12:30 - 13:15
Nannestad VGSVG360 deltakere

3STA, 3STB, 3STC, 3IFA, 3PBA

14:10 - 14:55
Nannestad VGSVG360 deltakere

3STA, 3STB, 3STC, 3IFA, 3PBA

Tirsdag 28. januar. 2020
Visuell kunst, Litteratur • Varighet: 4 timer
Spillested: Henie Onstad Kunstsenter
10:00 - 14:00
Nadderud VGSVG160 deltakere

Vg1 -to klasser (enten SSP og/eller innføringsklasse).

Dagsprogram:

Kl: 10.00 Felles intro med Fredrik Høyer.

Kl: 10:00 - 12:15 Elevene deles i to grupper. Workshop og omvisning i utstilling.  

Kl: 12:15 - 14:00 Felles program med lunsj, kunstbattle og oppsummering.

Skolen er selv ansvarlig for transport.

Tirsdag 28. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Skedsmo VGS - Auditorium 1 (90 seter)
10:55 - 11:40
Skedsmo VGSVG187 deltakere

Vg1 yrkesfag og studiespesialisering

12:20 - 13:05
Skedsmo VGSVG187 deltakere

Vg1 yrkesfag og studiespesialisering

Onsdag 29. januar. 2020
Visuell kunst, Litteratur • Varighet: 4 timer
Spillested: Henie Onstad Kunstsenter
10:00 - 14:00
Nesodden VGSVG1, VG2, VG340 deltakere

Alle trinn Medier og kommunikasjon.

Dagsprogram:

Kl: 10.00 Felles intro med Fredrik Høyer.

Kl: 10:00 - 12:15 Elevene deles i to grupper. Workshop og omvisning i utstilling.  

Kl: 12:15 - 14:00 Felles program med lunsj, kunstbattle og oppsummering.

Skolen er selv ansvarlig for transport.

Onsdag 29. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Rud VGS
10:30 - 11:15
Rud VGSVG2, VG360 deltakere
12:00 - 12:45
Rud VGSVG2, VG360 deltakere
Torsdag 30. januar. 2020
Kulturarv • Varighet: 45 min
Spillested: Skedsmo VGS - Auditorium 1 (90 seter)
10:55 - 11:40
Skedsmo VGSVG187 deltakere

Vg1 yrkesfag og studiespesialisering

12:20 - 13:05
Skedsmo VGSVG187 deltakere

Vg1 yrkesfag og studiespesialisering

Mandag 3. februar. 2020
Film • Varighet:
Spillested: Sandvika
09:30 - 11:45
Nadderud VGSVG2220 deltakere

Vg2 hele trinnet.

12:15 - 14:30
Dønski VGSVG1, VG2160 deltakere

Vg1n inkl. 10 på TO

Tirsdag 4. februar. 2020
Film • Varighet:
Spillested: ASKER KINO
09:30 - 11:45
Nesbru VGSVG1, VG290 deltakere

Nesbru vgs: Vg1 og Vg2, en kombinasjon av elever fra alle studieretninger

09:30 - 11:45
Bleiker VGSVG1, VG290 deltakere

Vg1, Vg2


12:15 - 14:30
Asker VGSVG1220 deltakere

Vg1 norsk

Tirsdag 4. februar. 2020
Film • Varighet: 135
Spillested: Kulturverket Flammen
12:00 - 14:15
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere
Onsdag 5. februar. 2020
Film • Varighet:
Spillested: Sandvika
09:30 - 11:45
12:15 - 14:30
Sandvika VGSVG1, VG2180 deltakere

Vg1 og Vg2 ST og MK

12:15 - 14:30
Rosenvilde VGSVG360 deltakere

Vg3, ST, MK, KDA, PB

Onsdag 5. februar. 2020
Film • Varighet: 135
Spillested: Drøbak Kino
09:30 - 11:45
Frogn VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

Vg 2

120 x 2 forestillinger

12:30 - 14:45
Frogn VGSVG1, VG2, VG3120 deltakere

Vg 2

120 x 2 forestillinger

Onsdag 5. februar. 2020
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Glassverket skole (1)
10:00 - 10:35
Glassverket skole (1)4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn11 deltakere
Onsdag 5. februar. 2020
Visuell kunst, Litteratur • Varighet: 4 timer
Spillested: Henie Onstad Kunstsenter
10:00 - 14:00
Lørenskog VGSVG2, VG360 deltakere

Dagsprogram:

Kl: 10.00 Felles intro med Fredrik Høyer.

Kl: 10:00 - 12:15 Elevene deles i to grupper. Workshop og omvisning i utstilling.  

Kl: 12:15 - 14:00 Felles program med lunsj, kunstbattle og oppsummering.

Skolen er selv ansvarlig for transport

Torsdag 6. februar. 2020
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Drømtorp VGS
10:00 - 10:35
Drømtorp VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
Torsdag 6. februar. 2020
Visuell kunst, Litteratur • Varighet: 4 timer
Spillested: Henie Onstad Kunstsenter
10:00 - 14:00
Lørenskog VGSVG2, VG360 deltakere

Dagsprogram:

Kl: 10.00 Felles intro med Fredrik Høyer.

Kl: 10:00 - 12:15 Elevene deles i to grupper. Workshop og omvisning i utstilling.  

Kl: 12:15 - 14:00 Felles program med lunsj, kunstbattle og oppsummering.

Skolen er selv ansvarlig for transport

Fredag 7. februar. 2020
Litteratur • Varighet: Tilpasses elevgruppen
Spillested: Arnestad skole
10:15 - 10:50
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere
Mandag 10. februar. 2020
Visuell kunst • Varighet: 60 minutter
Spillested: Bjertnes VGS
kl ?
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG330 deltakere
kl ?
Bjertnes VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

Det er bestilt formidling til 60 elever. Men det står ikke i bestillingen hvilke klasser det er til. Det vil bli to formidlinger mandag 10. februar. Kuntnerne tar kontakt ca. to uker på forhånd for å avtale tider og annet.

Tirsdag 11. februar. 2020
Visuell kunst • Varighet: 60 minutter
Spillested: Nannestad VGS
kl ?
Nannestad VGSVG130 deltakere
kl ?
Nannestad VGSVG130 deltakere

Det er bestilt formidling til 60 elever på 1MOKA og 1MOKB. Det vil bli to formidlinger tirsdag 11. februar, en til hver av klassene. Kunstnerne tar kontakt ca. to uker på forhånd for å avtale tider og annet.

Tirsdag 11. februar. 2020
Film • Varighet: 135
Spillested: Lørenskog kino, Lørenskog hus
09:30 - 11:45
Mailand VGSVG1, VG2, VG3105 deltakere

Vg1 St Vg1 MK

12:30 - 14:45
Mailand VGSVG1, VG2, VG3105 deltakere

Vg1 St Vg1 MK

Onsdag 12. februar. 2020
Visuell kunst • Varighet: 60 minutter
Spillested: Ås VGS
kl ?
Ås VGSVG225 deltakere

Det er bestilt formidling til 25 elever på VG2 2KDA. Formidlingen blir onsdag 12. februar og kunstnerne tar kontakt ca. to uker på forhånd for å avtale tid og annet.

Onsdag 12. februar. 2020
Film • Varighet: 135
Spillested: SKI KINO
10:00 - 12:15
Roald Amundsen VGSVG1, VG2, VG3150 deltakere

2 klasse, SSP

Mandag 24. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Asker VGS
10:00 - 10:35
Asker VGSVG1, VG2, VG38 deltakere
Mandag 24. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Bleiker VGS
13:45 - 14:20
Bleiker VGSVG1, VG2, VG325 deltakere
Tirsdag 25. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Follo barne- og ungdomsskole
09:30 - 10:05
Follo barne- og ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn60 deltakere
Tirsdag 25. februar. 2020
Scenekunst • Varighet: 150
Spillested: Nationaltheatret
11:30 - 14:00
Skedsmo VGSVG2370 deltakere

Vg2 studiespesialiserende og yrkesfag, 3INTA, mediefag

11:30 - 14:00
Lørenskog VGSVG2200 deltakere
11:30 - 14:00
Nes VGSVG2100 deltakere

Vg2 ST/ID

Tirsdag 25. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter
13:00 - 13:35
Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn14 deltakere
Onsdag 26. februar. 2020
Scenekunst • Varighet: 150
Spillested: Nationaltheatret
11:30 - 14:00
Valler VGSVG2200 deltakere
11:30 - 14:00
Rosenvilde VGSVG2280 deltakere

Vg2 flg. klasser: ST, KDA, MK, BU, FOT, KO, MF

11:30 - 14:00
Mailand VGSVG1, VG2205 deltakere

Vg1 HO, Vg2 HO, Vg1SS, Vg2 SS, Vg1MP, Vg2 MP

Onsdag 26. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Kjelle VGS
12:00 - 12:35
Kjelle VGSVG1, VG2, VG370 deltakere
Torsdag 27. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 12:35
Nesodden VGSVG1, VG2, VG338 deltakere
Fredag 28. februar. 2020
Musikk • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
Spillested: Arnestad skole
12:00 - 12:35
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn100 deltakere
Mandag 2. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Mandag 2. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Vollen ungdomsskole
12:10 - 13:10
Vollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn20 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Tirsdag 3. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Tirsdag 3. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter
12:30 - 13:30
Sofiemyr skole, Sofiemyråsen ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn14 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Onsdag 4. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Sørumsand VGS
10:40 - 11:40
Sørumsand VGSVG1, VG2, VG317 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

12:50 - 13:50
Sørumsand VGS17 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Onsdag 4. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Torsdag 5. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Rustad skole
11:15 - 12:15
Rustad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Torsdag 5. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Fredag 6. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Nesodden VGS
12:00 - 13:00
Nesodden VGSVG1, VG2, VG310 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Fredag 6. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Mandag 9. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Mailand VGS
10:30 - 11:30
Mailand VGSVG1, VG2, VG318 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere. 

12:30 - 13:30
Mailand VGS18 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Mandag 9. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Tirsdag 10. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Hvalstad skole
12:00 - 13:00
Hvalstad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Tirsdag 10. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Mailand VGS
12:00
Mailand VGSVG130 deltakere

Vg1 ST, Vg1 MK

Onsdag 11. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Marikollen ungdomsskole
10:30 - 11:30
Marikollen ungdomsskole1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

12:30 - 13:30
Marikollen ungdomsskole15 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Onsdag 11. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Nesbru VGS
12:10
Nesbru VGSVG2, VG330 deltakere

YSK - MK

Torsdag 12. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Haug skole og ressurssenter (1)
10:45 - 11:45
Haug skole og ressurssenter (1)1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn20 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

13:00 - 14:00
Haug skole og ressurssenter (1)20 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Torsdag 12. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Valler VGS
12:10
Valler VGSVG1, VG2, VG330 deltakere

glemt å skrive inn antall

Fredag 13. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Frydenlund skole og ressurssenter
12:00 - 13:00
Frydenlund skole og ressurssenter1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn20 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Fredag 13. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 180 minutter - kan også bestilles som helddagskurs
Spillested: Bleiker VGS
12:00
Bleiker VGSVG330 deltakere
Mandag 16. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Eidsvoll VGS
12:10 - 13:10
Eidsvoll VGSVG1, VG2, VG315 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Tirsdag 17. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Drøbak skole
11:30 - 12:30
Drøbak skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn10 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Onsdag 18. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Blakstad skole
11:45 - 12:45
Blakstad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Torsdag 19. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Bleiker VGS
12:00 - 13:00
Bleiker VGSVG1, VG2, VG310 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Fredag 20. mars. 2020
Scenekunst • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
Spillested: Arnestad skole
12:00 - 13:00
Arnestad skole1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn12 deltakere

Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Mandag 30. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Sandvika VGS - Auditorium 1 (120 seter)
kl ?
Sandvika VGSVG190 deltakere
kl ?
Sandvika VGSVG190 deltakere
Tirsdag 31. mars. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Eidsvoll VGS - Auditorium Aud 1 (126 seter)
kl ?
Eidsvoll VGSVG1, VG2120 deltakere

Yf

Onsdag 1. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Roald Amundsen VGS - Auditorium (145 seter)
kl ?
Roald Amundsen VGSVG2150 deltakere

2. klasse, SSP

Mandag 13. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Asker VGS - Auditorium (112 seter)
kl ?
Asker VGSVG2100 deltakere
kl ?
Asker VGSVG2100 deltakere
Tirsdag 14. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Jessheim VGS - 1306 Black Box (stort auditorium)
kl ?
Jessheim VGSVG2, VG3250 deltakere

3. påbygg, 2. yrkesfag

Onsdag 15. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Vestby VGS - Auditorium (ingen info)
kl ?
Vestby VGSVG1, VG2, VG3200 deltakere

vg1-3 blanding ST og YF

Torsdag 16. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Bjertnes VGS - AULA for FILM, MUSIKK og FORESTILLINGER, FOREDRAG
kl ?
Bjertnes VGSVG1, VG3200 deltakere
Fredag 17. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Strømmen VGS - Auditorium (120 seter)
kl ?
Strømmen VGSVG1100 deltakere
Tirsdag 21. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Strømmen VGS - Auditorium (120 seter)
kl ?
Strømmen VGSVG1100 deltakere
kl ?
Strømmen VGSVG1100 deltakere
Onsdag 22. april. 2020
Film • Varighet:
Spillested: SKI KINO
09:30 - 11:45
Ski VGSVG2, VG3350 deltakere

Hele Vg2 og Vg3 klasse

12:15 - 14:30
Vestby VGSVG1, VG2, VG3180 deltakere

Vg1-3 ST og YF

Torsdag 23. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Bjørkelangen VGS - Auditorium (120 seter)
kl ?
Bjørkelangen VGSVG1125 deltakere
Torsdag 23. april. 2020
Film • Varighet:
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
09:30 - 11:45
Strømmen VGSVG1, VG2188 deltakere

Hele vg1 + hele vg2

12:15 - 14:30
Strømmen VGSVG1, VG2188 deltakere

Hele vg1 + hele vg2

Fredag 24. april. 2020
Film • Varighet:
Spillested: ODEON KINO LILLESTRØM
09:30 - 11:45
Strømmen VGSVG1, VG2189 deltakere

Hele vg1 + hele vg2

12:15 - 14:30
Rælingen VGSVG290 deltakere

Vg2 ST

Mandag 27. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Rosenvilde VGS - Auditorium
kl ?
Rosenvilde VGSVG1100 deltakere

Vg1 flg klasser: ST, KDA, MK, HS, RM

Tirsdag 28. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Bjørkelangen VGS - Auditorium (120 seter)
kl ?
Bjørkelangen VGSVG1125 deltakere
Torsdag 30. april. 2020
Litteratur • Varighet: 50 minutter
Spillested: Rosenvilde VGS - Auditorium
kl ?
Rosenvilde VGSVG180 deltakere
kl ?
Rosenvilde VGSVG1100 deltakere
Onsdag 3. juni. 2020
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Lørenskog VGSVG1, VG2, VG33 deltakere
Torsdag 4. juni. 2020
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Nesbru VGSVG1, VG2, VG39 deltakere
Fredag 5. juni. 2020
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Kjelle VGS1. trinn, 10. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn, 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere
Onsdag 10. juni. 2020
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Vollen ungdomsskole10. trinn, 8. trinn, 9. trinn15 deltakere
Torsdag 11. juni. 2020
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Ås VGSVG1, VG2, VG315 deltakere
Fredag 12. juni. 2020
Visuell kunst • Varighet: En skoledag, ca. fem timer aktivitet
Spillested: Steilene kunstfyr
09:00 - 14:00
Oasen Aktive Skoletiltak10. trinn, 8. trinn, 9. trinn6 deltakere